04.04.2016

Proběhl SkiliftCup 2016! Zlato bral Tomáš Michaľák

Ve dnech 29. 3. – 1. 4. 2016 proběhl v Harrachově tradiční Skilift Cup – mistrovství ČR vlekařů a lanovkářů v obřím slalomu. Letos proběhl Skilift Cup 2016 jako jeden z dílčích závodů sportovních novinářů - ČEZ KSN Cupu.

Účastníci Skilift Cupu tak měli jedinečnou příležitost také poměřit síly s profesionálními sportovci, jakými byli například bývalý elitní slalomář Filip Trejbal, aktuálně nejlepší český lyžař Kryštof Krýzl, biatlonistka Veronika Vítková, kajakářka Kateřina Kudějová, fotbalisté Luděk Zelenka, Petr Švancara a další. V kategorii sportovních novinářů měli své zástupce Česká televize, TV Nova, TV Prima, ČTK, Blesk, AHA!, iDnes.cz, Eurosport a další.

Pro závod byla vybraná sjezdová trať Červená II ve Skiareálu Harrachov, na jejíž přípravě se podílela Horská služba Harrachov a pracovníci Sportovního areálu Harrachov. Nejen chuťovým zážitkem, ale také skvělou podívanou bylo grilování býčka přímo u nástupní stanice lanové dráhy Delta.

Slavnostní večer, který moderoval sportovní komentátor České televize Ondřej Tomek, byl ve znamení vyhlášení vítězů všech kategorií a především skvělé zábavy! Následující dny po závodu využili závodníci k relaxaci, lyžování, nebo navštěvě bobové dráhy Happy World.