30.10.2017

Vichřice zdevastovala skiareál v Bublavě i karlovarskou lanovku Diana.

Nedělní vichřice zlikvidovala skiareál v Bublavě na Sokolovsku. Vítr tam nejen polámal a vyvrátil stromy na několika hektarech, ale poškodil i několik stožárů sedačkové lanovky. Provozovatelé areálu přesto vzkázali všem lyžařům, že zimní sezóna nebude přes ničivou kalamitu ohrožena a na odstranění následků se už začalo pracovat.

Podle předběžných odhadů způsobila vichřice na lanovce a areálu v Bublavě škodu, která může přesáhnout až sedm milionů korun. Polomy hlásí na svém území i další skiareály v oblasti Krušných hor, poničená je i lanovka Diana v Karlových Varech.

Provozovatel areálu Jiří Lhota v pondělí potvrdil, že na Bublavě už začaly pracovat první stroje, které odstraňují poražené stromy. Objednané jsou už i náhradní díly na poškozenou lanovku. Opravu zdevastované lanovky chtějí stihnout do začátku sezóny, i kdyby měla zpočátku fungovat od prosince v omezeném režimu.

Značné množství polámaných stromů ochromilo také provoz lanovky Diana v Karlových Varech. Na odstranění následků řádění živlů pracovali provozovatelé od pondělního rána.  

Spadané stromy poškodily lanovky i část lanového centra také v areálu na Plešivci na Karlovarsku. Tam se zatím škody nepodařilo vyčíslit. I v tomto areálu chtějí jeho provozovatelé stihnout začátek lyžařské sezóny. Mimo provoz je od neděle také Trail park se sjezdovými stezkami pro koloběžky a horská kola. Na stezkách leží množství polomů. Odstraňování následků vichřice v regionu komplikuje i několik stále ještě uzavřených silnic.

 

Autor: Richard Beneš

Zdroj: www.zaktv.cz

 

Podle vyjádření vedoucího provozu lanové dráhy Diana v Karlových Varech Tomáše Gazárka pro ALDR ze dne  1. 11. 2017 nebyla po důkladném prozkoumání poškozena infrastruktura lanové dráhy a tudíž nebyla omezena její provozuschopnost.

 

Bc. Adam Jarmar, kancelář ALDR