16.06.2020

Snížení DPH na jízdné lyžařskými vleky z 15% na 10% na dohled. Zbývá už jen podpis prezidenta!

iDNES.cz: Ve Sněmovně došlo k velkému kompromisu, díky němuž dostanou firmy možnost zpětně uplatnit daňovou ztrátu, sníží se DPH na kulturní a sportovní akce a obce zároveň dostanou miliardy korun, o které je připravil kompenzační bonus pro osoby samostatně výdělečně činné. Poslanci kývli na Senátem upravenou verzi daňového balíčku vlády.

 

To, že se vládní poslanci rozhodli podpořit  Senátem vrácenou verzi vládního návrhu, oznámil premiér Andrej Babiš. Senát si totiž osvojil vládní návrh, který má obcím přidat 12,8 miliardy korun a „přilepil“ ho formou pozměňovacího návrhu k vládnímu daňovému balíčku. „Nechceme dál hrotit situaci,“ řekla ve Sněmovně ministryně financí Alena Schillerová.


„Jsme rádi, že vítězí zdravý rozum,“ reagoval na ústupek vlády, která se rozhodla netrvat na projednávání svého návrhu, poslanec ODS Ivan Adamec.

„Jedná se doslova a do písmene stejný návrh, který poslala vláda do Poslanecké sněmovny,“ řekla Schillerová.

Důležité ale podle Babiše je, aby prošel i návrh na úpravu státního rozpočtu, jinak podle něj obce peníze stejně rychleji nedostanou.

Daňový balíček, který v úterý i na podruhé prošel, snižuje sazbu daně z přidané hodnoty na ubytovací služby nebo na vstupenky na kulturní akce z 15 na 10 procent. Právě do něj senátoři vložili výplatu jednorázového příspěvku obcím ze státního rozpočtu. Zákon ještě musí podepsat prezident Miloš Zeman.

Celá zpráva zde:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-koronavirus-danovy-balicek-snizeni-dph-zpetne-uplatneni-danove-ztraty.A200616_134147_domaci_kop