15.10.2015 | http://www.ttg.cz/

365 dní Karly Šlechtové

Osmého října oslavila ministryně Karla Šlechtová rok svého působení na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR. Dnes uspořádala „bilanční“ tiskovou konferenci, kde shrnula rok svého působení na ministerstvu.

Zahájila razantně, když prohlásila: „Je mnoho lidí, kteří nevěřili, že vydržím tak dlouho, a jsem ráda, že se mýlili a že mi dal Andrej Babiš tuto příležitost.“

Ministrovi financí poděkovala i za navýšení finančních prostředků na programy zahrnující cestovní ruch, který nebude moci ani v příštím roce čerpat dotace z Evropské unie. Pro podporu programů v oblasti cestovního ruchu bude mít k dispozici 350 milionů korun, které chce použít především v regionech. „Praha ať mi promine, ta si musí poradit sama,“ dodala.

Od listopadu bude Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašovat národní programy zaměřené na regionální rozvoj, bydlení a cestovní ruch v celkové hodnotě přes 1,4 miliardy Kč.

Na dotaz TTG, jaký je postoj ministerstva k pozměňovacímu návrhu novely zákona 159/99 Sb., o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu, prohlásila, že byla informována o shodě zainteresovaných stran na jeho znění a že věří, že k podobně vypjatým situacím již nebude v budoucnu docházet. Přijetí nového znění sporného paragrafu Senátem ČR by tedy již nemělo nic ohrozit.

 

Zdroj: www.ttg.cz