17.10.2015 | http://zpravy.aktualne.cz/

Babišova náměstkyně pro daně končí, vedla i projekt elektronické evidence tržeb

Simona Hornochová skončí jako náměstkyně ministra financí, nepřihlásila se totiž do výběrového řízení podle nového služebního zákona. Andrej Babiš si ji chce přesto ponechat jako poradkyni pro daně. Mimo jiné řídila klíčový projekt elektronické evidence tržeb. Její nástupce vzejde z výběrového řízení zřejmě do prosince.

Praha – Náměstkyně ministra financí pro daně Simona Hornochová skončí ve své funkci. Nepřihlásila se do výběrového řízení na pozici náměstka, které úřad vypsal podle nového služebního zákona.

Ministr Andrej Babiš (ANO) si chce Hornochovou ponechat jako poradkyni pro daně, protože ji podle svých slov respektuje jako odbornici. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes. Od Babišova nástupu na ministerstvo to bude třetí výměna na postu náměstků.

Hornochová měla na starosti Babišův klíčový projekt, tedy elektronickou evidenci tržeb. "Nepřihlásila jsem se, v principu je to tak, že končím na pozici náměstkyně, a to na základě domluvy s panem Babišem," řekla deníku Hornochová. Ve funkci náměstkyně zůstane do chvíle, než se z výběrového řízení vybere její nástupce, tedy zřejmě do prosince.

Babiš v minulosti dva své náměstky odvolal. V červnu zbavil funkce prvního náměstka Lukáše Wagenknechta, v květnu skončil ve funkci náměstek pro oblast mezinárodních vztahů Martin Pros.

Zdroj:http://zpravy.aktualne.cz/