27.09.2013

Proběhlo evropské zasedání F.I.A.N.E.T. 2013

Ve dne ch 25.-27.9. 2013 hostila Asociace lanové dopravy setkání vrcholných evropských představitelů Asociací, které reprezentují provozovatele lanové dopravy v Evropě, F.I.A.N.E.T 2013. Do Prahy se sjeli nejvyšší představitelé z Rakouska, Švýcarska, Německa, Finska, Norska, Švédska, Španělska, Itálie, Francie, Katalánska a Andorry.

   

    Během třídenního setkání byly probírány změny v evropské legislativě ovlivňující lanovou dopravu, aspekty ovlivňující ekonomiku provozu lanové dopravy, ale také problematika lyžování dětí ve školním věku. Účastníci setkání prezentovali systémy řízení lidských zdrojů v oblasti lanové dopravy, lyžařských středisek a také využívání technologií v daných zemích. Během dlouhých odborných diskusí potom byly porovnávány výsledky a zkušenosti s jednotlivými přístupy. Velká diskuze se vede ohledně měření délky sjezdových tratí, jejich objektivity z pohledu zákazníka a jak označovat a měřit délku tratí, které se určitou částí sbíhají nebo začínají jako lyžařská trať jedna a dále pokračují, jako dvě tratě rozdílné obtížnosti. Zásadní je projednávání výsledků revize směrnice ES2000/9 a jejich možných změn, které by měly dopad i na české provozovatele. A dále snaha Evropské komise nařídit povinně povolování provozu lanové dopravy formou koncesí plošně v EU. Nabitý harmonogram zasedání byl doplněn o kulturně-poznávací program, který Praha návštěvníkům nabídla. Krásy našeho hlavního města si mohli účastníci prohlédnout z historické tramvaje, na Lanové dráze Petřín je potom přivítal náčelník Pavel Kejha, který nám umožnil odbornou exkurzi, a celkově se tato naše významná členská organizace podílela na kulturním programu.

    Asociace lanové dopravy, jakož to nejmladší člen F.I.A.N.E.T., přinesla do diskuse mnoho věcných podnětů a úlohy hostitelské země se zmocnila velmi zodpovědně, což dokazují děkovné zprávy mnohých účastníků zasedání. Některé z nich zde uvádíme. Další zasedání F.I.A.N.E.T. se přesouvá v únoru do finského Levi.

Fotogalerie ZDE


Pozitivní ohlasy účastníků:

 

     Andorra

“Hello Jakub

From Ski Andorra we want to thank you for your hospitality !! We have had great days in Praga and we have had the opportunity to know your City with your company.

Thank you very much for the photos !!”

Marta Rotés

Conrad Blanch

 

 

      Francie

“Dear Jakub,

Thank you very much for your hospitality in Prague and for the quality of your organization.

Prague is very beautiful and I regret not being able to stay with you Friday morning.

Friendly, “

Peirre Lestas

Prezident F.I.A.N.E.T.

Prezident Domaines Skiables de France

Ředitel SATELC