05.06.2023

Proběhlo školení vedoucích provozu lanových drah a jejich zástupců

Ve dnech 30. 5. - 1. 6. 2023 se v Karlově pod Pradědem uskutečnilo periodické školení, které absolvovalo více než 100 účastníků z řad vedoucích provozu lanových drah a jejich zástupců, lektorů a partnerů ALDR.

 

Nabitý třídenní program byl již tradičně věnovaný drážní legislativě s dopadem na provoz osobní lanové dopravy a opakujícím se nedostatkům z výkonu státního dozoru ve věcech drah, který zabezpečili pracovníci odboru UTZ Drážního úřadu Ing. Petr Davídek, Ing. Vojtěch Mynář and Ing. Jarmil Škrabánek. S aktuálními informacemi o chystaných legislativních změnách, zejména v oblasti výstavby nových lanových drah vystoupil pan JUDr. Zbyněk Gřešek z Ministerstva dopravy. Problematika evakuace z lanové dráhy a s ní související vyhlášky a technické normy byla účastníků přednesena Bc. Daliborem Plíškem (Alpin Industry s.r.o.). Jsme velmi potěšeni, že i z řad členské základny vystoupil ředitel Pustevny s.r.o. pan Mgr. Petr Lessy, který se s účastníky podělil o zkušenosti s provozem lanové dráhy v režimu závazku veřejné dopravy v době pandemie COVID-19. Velmi sledovaným bylo téma odpovědnosti za škodu z pohledu provozovatele lyžařského střediska v podání Mgr. Ing. Martina Kalabise (Kalabis Aulický a spol.) Mezi dalšími již dlouholetými partnery pak vystoupili Hynek Zahradník z Easy Control Morava spol. s.r.o. s tématy týkající se elektrických zařízení lanových drah, ze společnost Tatraway (dříve Tatralift) nás přijela navštívit paní Kvetoslava Mačeková, personální změny pro oblast českého trhu a produktové novinky představili zástupci společnosti Demaclenko a systém na měření výšky sněhu Leica odprezentoval Ing. Dušan Janík (Gefos a.s.).

Pracovníci areálu Ski Karlov si pod vedením vedoucího provozu Bedřicha Hrubého pro účastníky připravili exkurzi na vodní nádrž Slezská Harta v podobě plavby lodí a prohlídky zázemí vodní elektrárny.

Třídenní školení bylo zakončeno státní závěrečnou zkouškou a úspěšní uchazeči obdrželi profesní kvalifikaci Vedoucí provozu lanové dráhy v systému Národní soustavy kvalifikací.

Děkujeme celému týmu Ski Karlov za skvělou organizaci a zázemí, našim partnerům za účast a spolupráci při udržování vazeb, které jsou pro další fungování sektoru osobní lanové dopravy klíčové.

Těšíme se zase za rok, kdy nás přivítají kolegové a přátelé na lanové dráze Macocha.

 

 

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE V ČLENSKÉ SEKCI PORTÁLU ALDR