20.05.2024

Proběhlo školení vedoucích provozu lanových drah a jejich zástupců

Ve dnech 13. – 15. 5. 2024 proběhlo ve Wellness hotelu Říčky periodické školení vedoucích provozu lanových drah a jejich zástupců.

 

Ve dnech 13. – 15. 5. 2024 proběhlo ve Wellness hotelu Říčky periodické školení vedoucích provozu lanových drah a jejich zástupců. Obsah třídenního školení již tradičně reflektoval aktuální problematiku z oblasti provozu lanových drah s důrazem zejména na bezpečnost a aplikaci aktuálně platné legislativy, a to včetně chystaných změn.

ALDR je velmi potěšena, že se při realizaci vzdělávacích seminářů může opřít o stabilní partnery, kterými jsou především Drážní úřad, který letos reprezentoval ředitel sekce provozní Ing. Radek Šafránek spolu s dalšími pracovníky, a Ministerstvo dopravy, kdy nás již tradičně svou přítomností poctil JUDr. Zbyněk Gřešek z odboru drážní a vodní dopravy.

Stejně tak v odborně-provozní sekci vystoupil již tradičně Bc. Martin Bukvic (Geodézie Krkonoše s.r.o.), Bc. Dalibor Plíšek (Plíšek Solutions), Hynek Zahradník (Easy Control Morava spol. s.r.o.) a Ing. Mgr. Martin Kalabis (Kalabis Aulický a spol.).

Na každé vzdělávací akci si velmi vážíme přítomnosti partnerů z řad výrobců a distributorů horských technologií a návazných služeb, letos se školení zúčastnil Radek Pleva (Demaclenko), Adam Michálek (MND), Ing. Marie Kaněrová, MBA (Marido Solutions s.r.o.).

O doprovodný program se pak postaral Marcel Bogocz, který do Říček přivezl část vozového parku čtyřkolek ODES, které si měli možnost účastníci vyzkoušet, nebo využít čas na prohlídku lanové dráhy ve Skicentru Říčky v Orlických horách.

Třídenní program byl zakončen ověřením odborné způsobilosti v podobě státních zkoušek v souladu se standardy Národní soustavy kvalifikací a požadavky na udělení profesní kvalifikace Vedoucí provozu lanové dráhy.