Vážení členové,

 

přikládáme další informace ke "kauze metanol":

 

  • Ministr zdravotnictví Leoš Heger dnes upozornil prodejce, aby zatím nelikvidovali na vlastní pěst lahve s neznámým alkoholem. Vyzval prodejce, aby lahve bez nabývacích dokladů s neporušeným kolkem zatím neničili, dokud ministerstvo financí a celníci neurčí přesný postup. Alkohol se má likvidovat přes celní správu, jinak se podnikatelé připraví o kompenzaci daňových odvodů.

 

  • Toto bylo ze strany SZPI odsouhlaseno, jako správné tvrzení:

Má-li firma oprávnění velkoobchod i maloobchod najednou (tedy jedno IČO) – pak v rámci pohybu v této firmě resp. v rámci jednoho čísla IČO není nutný formulář 3b. Firma jej tedy nebude vystavovat sama sobě. Jsou velkoobchody, které mají své prodejny, ale také prodávají jiným. Pak pro ty své formuláře 3b vystavovat nemusí, ale pro ty ostatní tak činit musí. Na všech provozovnách, kde se lihoviny nabízí k prodeji, musí mít k dispozici kopie formulářů od výrobce lihoviny i lihu a dalších distribučních článků. Viz například naše zpráva z 2.10. na: www.socr.cz anebo odpověď na otázku č. 6 na stránkách szpi: viz Nejčastější dotazy ke kauze metanol zodpovězené SZPI

 

  • Údaje uvedené ve formuláři 3b je možné uvádět i na faktuře či jiném dokladu prodejce – není tedy nutné vyplňovat přesně uvedený formulář. Jiný doklad musí ale obsahovat všechny údaje ve formuláři 3b uvedené. Viz odpověď na otázku č. 10 na stránkách SZPI.

další články k Tématu Prohibice