Elektronická evidence tržeb je jedním z nástrojů boje proti daňovým únikům, který by měl být zaveden od roku 2016. Finanční správa díky novému systému bude moci on-line sledovat tržby podnikatelů a efektivně postihovat nepoctivce.

ALDR se aktivně účastní jednání s Ministerstvem financí a upozorňuje na úskalí, která zavedení elektronické evidence tržeb přináší pro provozovatele lyžařských areálů.


Pro podrobnější informace přikládáme prezentaci MF.

Připojené soubory

Další články ...

Dobrovolná EET začne již za dva týdny. Zájem o ni není, podnikatelé vše nechávají na poslední chvíli

14.10.2016. Od 1. listopadu startuje ostrá verze elektronické evidence tržeb. První měsíc bude odesílání účtenek dobrovolné.Zájem mezi podnikateli o testovací režim je minimální.

Kdo spadá do EET? Seznam vzniká na poslední chvíli, elektronické evidenci se ale nevyhnou třeba jídelny soukromých škol

15. 8. 2016 Elektronická evidence tržeb se vztahuje také na školní jídelny a menzy některých škol, jejich ředitelé to ale často nevědí.Nová povinnost se týká například těch, které poskytují stravování důchodcům nebo ženám na mateřské dovolené. Osmdesát procent podnikatelů, kteří jsou si nových pravidel vědomi, stejně přípravu na EET odkládá na poslední chvíli.

Babišova náměstkyně pro daně končí, vedla i projekt elektronické evidence tržeb

Simona Hornochová skončí jako náměstkyně ministra financí, nepřihlásila se totiž do výběrového řízení podle nového služebního zákona. Andrej Babiš si ji chce přesto ponechat jako poradkyni pro daně. Mimo jiné řídila klíčový projekt elektronické evidence tržeb. Její nástupce vzejde z výběrového řízení zřejmě do prosince.

Záznam z konference o EET

V úterý 16. června 2015 se v Kongresovém centru Praha za účasti delegace Ministerstva financí Chorvatska v čele s ministrem financí Borisem Lalovacem uskutečnila odborná konference Ministerstva financí s názvem Elektronická evidence tržeb – zkušenosti a očekávání.

EET v prostředí specifických sportovišť

Společné stanovisko ALDR a ABAS 5. 8. 2014

Akce

01.09.2024 - 30.09.2024

Pec p. Sněžkou, září 2024

Školení elektro LD